tutvustus
transpordiprojektid
toetusvaldkonnad

Transpordiprojektid - kaardil näete transpordi investeeringute kavas olevaid projekte. Kava annab õiguse taotleda eurotoetust, projektitaotlused hindab ja kinnitab MKM
Vaata kaarti täismõõtmetes

Toetustasku – eurotoetused majanduses

Toetustasku on kohaks, kust leiad selgitavat infot eurotoetustest Eesti majanduses. Täpsemalt struktuurifondide (Euroopa Regionaalarengufondi, Euroopa Sotsiaalfondi ja Ühtekuuluvusfondi) toetustest, mida jagatakse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi valdkondades: ettevõtluses, innovatsioonis, turismis, transpordis, infoühiskonna arendamises ja energiasäästus elamumajanduses. Täpseid numbreid juba kasutuses olevate (väljamaksed) ning kasutusse võetavate (võetud kohustused) summade kohta näed Toetustasku graafikust, mida ajakohastame pidevalt. Graafik ja teised visuaalsed lahendused võimaldavad keerulisest eurorahade temaatikast saada kergelt jooksvat ülevaadet.

Meie üks soov on pakkuda laiemat tausta ja selgitavat infot eurotoetuste kasutamise kohta, tutvustada ja avada selle jagamist reguleerivat süsteemi ja rääkida huvitavatest projektidest ja arendustest, mida eurotoetustest toetame.

Ja teine soov on arendada arutelu Sinu ja meie ülejäänud lugejaskonnaga nendel teemadel. Sekkumiseks on Sul võimalus avaldada oma mõtteid ja kommenteerida postitusi või kirjutada meile: toetustasku@gmail.com. Anna meile teada, mis teemad Sind enam huvitavad ja millest Sa rohkem infot ootad! Siis teame seda juba järgmiste postituste puhul arvestada.

Toetustasku meeskond

Nele - MKM välisvahendite osakond
Martin - MKM välisvahendite osakond
Anneli - MKM välisvahendite osakond
Aivo - MKM riigi infosüsteemide osakond
Kristiina - MKM transpordi arengu osakond

Toetusvaldkonnad

Selgema ülevaate saamiseks, millistele tegevustele ja milliste asutuste kaudu on MKM valdkondades võimalik eurotoetusi taotleda, koostasime tabeli. Leiad selle siit kõrvalt.

Laiemad valdkonnad, kus eurotoetust jagatakse on: ettevõtlus, innovatsioon, turism, transport, infoühiskonna arendamine ja energiasääst elamumajanduses.

Head tutvumist!

teisipäev, 26. mai 2009

Eesmärgiga eesti.ee-st

Eesti.ee kõige olulisemad tavakasutajale suunatud arendused puudutavad kasutajasõbralikkuse parandamist. Näiteks soovime paremini hoomatavaks muuta portaalis oleva info ja teenused ning luua võimaluse personaliseerimiseks. See tähendab, et kasutaja saab just endale vajaliku info ja e-teenused kätte kiiremini ja mugavamalt kui seni.

Kuna soovime portaali tuua järjest enam uusi ja huvitavaid e-teenuseid, siis parandame ning kaasajastame e-teenuste loomise ja integreerimise keskkonda. See muudab teenusepakkujatele uute e-teenuste väljatöötamise lihtsamaks ja odavamaks ning sellega loodame teenuste hulka portaalis märgatavalt kasvatada.

Lisaks arendame portaali ettevõtjatele suunatud osa. Sellest tuleb kompaktne ja ülevaatlik keskkond, mille kaudu ettevõtjad leiavad sammhaaval juhiseid protseduuride kohta riigiga suhtlemisel ning saavad ettevõtlusega seotud haldustoimingud teha elektroonselt (nt tegevuslubade taotlemine, aruannete esitamine jms). Samuti hakkavad ettevõtjad eesti.ee-st saama personaliseeritud infot oma ettevõtte kohta, näiteks meeldetuletusi mõne tähtaja lähenemisel; infot selle kohta, milliseid nõudeid peab ettevõtja täitma oma tegevusalal; millised muudatused on tema tegevusala puudutatavates õigusaktides tehtud jms.

Suurenevad infomahud ja lisanduvad teenused muudavad kasutajale valikute tegemise järjest keerulisemaks. Selle tõttu peame eesti.ee kasutajamugavuse arendamist ja lihtsat ligipääsu riigi e-teenustele ka äärmiselt oluliseks.

„Eesti infoühiskonna arengukava 2013” rakendusplaani alusel kinnitatud investeeringute kavas 2009. ja 2010. aastaks on muuhulgas ka projektid, mille käigus plaanime arendada portaali eesti.ee.

Eerik Hanni
valdkonnajuht
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar